• KSIĘGOWOŚć TO DOPIERO POCZĄTEK

  • INSPIRUJEMY DO DZIAŁANIA

  • TWORZYMY SPRZYJAJĄCĄ ATMOSFERĘ DLA WZROSTU TWOJEJ FIRMY


Start

Doradztwo

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA PODATKACH, GDY PROWADZĘ MAŁĄ LUB ŚREDNIĄ FIRMĘ?

TRZEBA ZACZĄĆ OD TEGO!

Przedsiębiorco!

Czas powiedzieć “STOP” marnotrawstwu pieniędzy, które bierze się z tego, że nikt Ci nigdy nie wyjaśnił, jak ustawić swój biznes, by Twoje obciążenia były jak najmniejsze.

Mniej więcej 50% klientów, którzy trafili do naszego biura rachunkowego, prowadzili działalność w oparciu o nieefektywne decyzje z początków działalności, co kosztowało ich krocie.

Ta sytuacja może dotyczyć i Ciebie, a my zaś jesteśmy od tego, byś zaoszczędził pieniądze, które możesz przeznaczyć na siebie, pracowników lub rozwój – cokolwiek tylko zechcesz.

Czasy nie są dla przedsiębiorców łaskawe. Borykamy się z wahaniami gospodarki, nieprzewidywalną polityką, dużymi obciążeniami ze strony Państwa. Wiele firm odczuwa spadki dochodów, a nawet staje przed trudną decyzją, czy kontynuować działalność.

W takich realiach szukamy sposobów na większą sprzedaż oraz tniemy koszty. To działania naturalne, wręcz oczywiste. Lecz nie tak łatwo przekonać klientów do tego, by kupowali więcej, gdy ich portfele się kurczą, a ograniczanie kosztów też ma swoje granice.

A to stawia Ciebie jako przedsiębiorcę w sytuacji, którą można określić jednym z poniższych zdań:

“Wiem, że jest źle, ale nie do końca wiem, co robić…”


“Wiem, że jest źle i nie wiem, czy to co robię zadziała…”


“Wiem, że zaraz problemy wrócą…”


“Skąd mam brać pieniądze na przetrwanie, a tym bardziej na rozwój?”

Czy to zwiastuje widoki na trwałą zmianę na lepsze? Czy przynosi taką poprawę w finansach, żeby problemy odeszły do przeszłości?

No właśnie… NIE!

Szukanie dodatkowych przychodów brzmi sensownie, ale nie jest proste, a w dodatku z realizacją większej ilości zleceń wiążą się wyższe koszty.

Cięcie kosztów – choć nieraz konieczne – też nie zawsze jest możliwe, ale też może wywołać niezadowolenie pracowników, którzy na tym ucierpią.

Obydwa kierunki zmian – nawet jeśli teraz skuteczne – są i tak rozwiązaniem na chwilę. By biznes był stabilny, bezpieczny i mógł się rozwijać, potrzebujemy czegoś zupełnie innego.

I to coś, co w okresie kryzysu łatwo jest pominąć, przegapić.

Potrzebujemy zmian w samych fundamentach firmy! O jakich zmianach mowa?

Czy gdybyś od dawna mógł oszczędzić kilka lub kilkanaście tysięcy miesięcznie, to czy teraz poszukiwałbyś gorączkowo nowych przychodów? Albo czy od cięć kosztów (nawet na takie “bzdury” jak kawa dla pracowników) zależałyby najbliższe miesiące Twojej firmy?

Oczywiście, że nie!

Czasu nie cofniemy, więc nie będziesz oszczędzał “od dawna”, ale możesz zacząć oszczędzać już od kolejnego miesiąca!

Kilka lub kilkanaście tysięcy oszczędności miesięcznie to poziom osiągany przez naszych klientów, którzy zdecydowali się przyjrzeć fundamentom swojej firmy, takim jak forma prawna prowadzenia działalności oraz forma opodatkowania!

Czy ktoś wyjaśnił Ci, gdy zakładałeś działalność, jaką formę rozliczenia z fiskusem wybrać? Albo czy wyjaśnienia, o których czytałeś w Internecie były dla Ciebie wystarczająco jasne?

Około 50% naszych klientów prowadziło firmę w oparciu o nieefektywne decyzje z początku działalności. Nawet, gdy na tamten moment wybrana forma opodatkowania była najlepsza, to ich biznes się zmienił, a forma… pozostała ta sama.

Straty na nadpłaconych podatkach to czyste marnotrawstwo. I wreszcie czas, aby te straty powstrzymać!

Nasz zespół, składający się z księgowych i doradców podatkowych, przygotował dla Ciebie specjalny rodzaj konsultacji, który pomoże Ci wybrać optymalną formę opodatkowania już teraz, a także nauczymy Cię, od czego może zależeć potrzeba zmiany tej formy w przyszłości.

Koniec z niewiedzą, nieświadomością i bolesnymi stratami!

Zbadamy sytuację Twojej firmy, przyjrzymy się otoczeniu, w którym funkcjonujesz i powiemy Ci, jaka forma rozliczenia pozwoli Ci na zapłacenie jak najmniejszego podatku!

Co dokładnie dostanę w ramach konsultacji “Najlepsza forma opodatkowania dla małego i średniego biznesu”?

• zrobimy symulację, by sprawdzić, w której formie rozliczenia Twoje obciążenia będą najmniejsze;

• sprawdzimy, czy Twój rodzaj działalności jest obwarowany dodatkowymi warunkami lub wyłączeniami. To da Ci bezpieczeństwo od strony prawnej;

• przeanalizujemy, jak sytuacja finansowa Twojej firmy i warunki rynkowe mogą mieć wpływ na wybór formy rozliczenia;

• powiemy Ci, jakie okoliczności mogą w przyszłości spowodować konieczność ponownego przyjrzenia się formie opodatkowania. Będziesz dzięki temu monitorować zmiany w swojej firmie i w porę zareagujesz, gdyby w przyszłości trzeba było znowu formę rozliczenia zmienić;

• oszacujemy, ile możesz zaoszczędzić na zmianie formy opodatkowania. Będziesz mógł świadomie zdecydować, czy potencjalne oszczędności są wystarczające, by chcieć podjąć drogę zmian. A oszczędności są nie tylko w pieniądzach, ale także w prostszej księgowości i krótszym czasie obsługi księgowej;

• dostaniesz dokładne instrukcje, o jakie formalności musisz zadbać, by zmienić formę rozliczenia. Z naszymi radami wszystkie sprawy urzędowe staną się maksymalnie proste.

Czas na Ciebie!

Szkoda każdego jednego miesiąca, w którym płacisz więcej niż to konieczne. Te pieniądze możesz przeznaczyć na cokolwiek innego!

Być może kiedyś zdecydowałeś o formie rozliczenia na podstawie artykułów z Internetu, w których rad jest dużo, ale niestety polskie prawo nie ułatwia sprawy – istnieje tyle wyjątków i niuansów, które wpływają na to, która decyzja jest najlepsza, że nie sposób się połapać tylko na podstawie opracowań z sieci.

• ważna jest także sytuacja rodzinna (chociażby wspólne rozliczanie z małżonkiem);

• mówimy jak zmiana formy opodatkowania wpływa na codzienną obsługę księgowości;

• sprawdzamy, z jakich ulg potencjalnie możesz korzystać;

• badamy otoczenie biznesowe, bez którego decyzja o formalnościach może nie być trafna.

Po prostu się na tym znamy!

A co, jeśli moja działalność jest inna, wyjątkowa?

Każda taka jest. 🙂

A poważnie – prowadzimy działalność księgową od 9 lat. Mieliśmy styczność z rozmaitymi branżami. Oczywiście nie wszystkimi, ale znamy się na przepisach, wiemy gdzie szukać, znamy wszystkie konieczne akty prawne, a także mamy w zespole doradcę podatkowego, który poza księgowością i podatkami jest także analitykiem biznesowym.

Mamy wszelkie kompetencje i doświadczenie, które sprawdzą się w przypadku każdego klienta.